Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Położenie Powiatu

11512
Powiat Grodziski - jeden z 42 powiatów województwa mazowieckiego. Dysponuje ogromnym potencjałem: gruntami pod inwestycje przemysłowe i mieszkaniowe, terenami atrakcyjnymi turystycznie i rekreacyjnie. Położony jest w odległości ok. 30 km na południowy zachód od Warszawy. Liczy ponad 80 tys. mieszkańców i ma powierzchnię 367 km kw. W jego skład wchodzi sześć gmin: Grodzisk Mazowiecki, Baranów, Jaktorów, Milanówek, Podkowa Leśna i Żabia Wola.

Jak dojechać do Powiatu Grodziskiego:

SAMOCHODEM:

Trasa szybkiego ruchu Warszawa - Katowice przecina powiat na terenie gminy Żabia Wola, stąd łatwo można się dostać do Podkowy Leśnej, Milanówka i Grodziska Mazowieckiego.
Trasa Warszawa-Łódź, stanowi oś komunikacyjną powiatu, przecina teren gmin Podkowa Leśna, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki i Jaktorów.

POCIĄGIEM

PKP - stacje kolei znajdują się w: Milanówku, Grodzisku Mazowieckim. Jaktorowie i Międzyborowie. Podróż do centrum Warszawy średnio zajmuje 40 minut.

WKD - stacje Warszawskiej Kolei Dojazdowej znajdują się w: Podkowie Leśnej - przystanki: Wschodnia, Główna, Zachodnia, Grodzisku Mazowieckim - przystanki: Brzózki, Okrężna, Muzeum, Radońska oraz w Milanówku. Podróż kolejką z najdalej położonej stacji do centrum Warszawy zajmuje ok. godziny.

Fragment mapy Województwa Mazowieckiego 

Położenie Powiatu Grodziskiego względem Warszawy


Lokalizacja stolicy Powiatu Grodziskiego, miasta Grodzisk Mazowiecki, na mapie Polski